حضور جمعیت حمایت از بهبود یافتگان در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

مرکز توسعه و ترویج معارف قرآنی جمعیت حمایت از بهبود یافتگان به منظور ترویج فرهنگ قرآنی در میان بهبود یافتگان از دام اعتیاد و ارایه دستاوردهای فرهنگی و معنوی، در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قران کریم که با مشارکت سازمان بهزیستی کشور برگزار شده بود شرکت کرد.

حجت السلام و المسلمین حاج آقای قرائتی مسئول اقامه نماز کشور در دیدار با مدیرعامل جمعیت  گفت : اینگونه امور نباید به صورت مقطعی انجام گیرد. عزیزان بهبودیافته بایست به صورت مستمر و مداوم به قرائت قرآن کریم و توجه به معانی و مفاهیم آن بپردازند و با مطالعه مستمر کتابهای موجود، به صورت موضوعی و خاص (با سادگی و روانی بیشتر) به مسائل مرتبط با آیات قرآن کریم پرداخته و ایمان و اراده خود را در مقابل وسوسه های نفس تقویت نمایند.

مدیر مرکز توسعه و ترویج معارف قرآنی جمعیت هدف از شرکت در این نمایشگاه گفت: انسانها از ابتدای بشریت به دنبال کسب آرامش بوده و هستند و از راه های گوناگونی برای کسب آرامش استفاده می کنند. یکی از عوامل گرایش به اعتیاد کسب آرامش و دوری جستن از آمال دنیوی است که این هم به علت دوری از معنویات است. ما در صدد آن هستیم در درمان اعتیاد معنویات را دخیل کرده و بیشتر از مباحث مطروحه در دین مبین اسلام مدد گیریم و در این راه ما سعی میکنیم که با ورود قران به چرخه درمان اعتیاد و استفاده از آموزه های ناب قرآنی راه درمان را برای بهبود یافتگان آسان کنیم و بهبودیافتگان که با مصرف مواد به نوعی به ارامش تصنعی دست پیدا میکردند، با استمرار و تسمک به قران بتوانند آرامش واقعی را جایگزین آن کرده و راه درمان را سهل تر بپیمایند.

مهمترین فعالیت های صورت گرفته در این نمایشگاه عبارت است از:

  •  انجام مشاوره و راهنمایی بازدیدکنندگان و در صورت لزوم ارجاع به مراکز مربوطه
  •  اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان درخصوص عضویت داوطلبانه در جمعیت و شرکت در فعالیتهای فرهنگی و قرآنی
  • اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان درخصوص فعالیتهای جمعیت در سراسر کشور

نمایشگاه بین المللی قران کریم از ۲۶ تیرماه شروع و به مدت یک ماه در مصلای بزرگ تهران ادامه پیدا کرد. جمعیت حمایت از بهبود یافتگان در بخش نهاد ها و موسسات غیردولتی که به همت سازمان بهزیستی برپا شده بود شرکت کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.