, ,

تشکیل کمیته کشوری برای کاهش معتادان مراکز ماده ۱۶/ تصویب آیین‌نامه مشاوه ژنتیک به‌زودی

تشکیل کمیته کشوری برای کاهش معتادان مراکز ماده ۱۶

قرار است کمیته کشوری در بحث مراکز ماده ۱۶ مواد مخدر به زودی تشکیل شود تا علاوه‌بر کار نظارتی و تخصصی، آمار معتادان ورودی به این مراکز را کاهش دهیم.

رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور گفت: قرار است کمیته کشوری در بحث مراکز ماده ۱۶ مواد مخدر به زودی تشکیل شود تا علاوه‌بر کار نظارتی و تخصصی، آمار معتادان ورودی به این مراکز را کاهش دهیم.به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری فارس، فرید براتی سده در نشست خبری گفت: رویکرد جدیدی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته‌ایم که به نوعی در تقسیم کار ملی به دنبال کاهش طلاق هستیم؛ چراکه این موضوع به بهزیستی سپرده شده است.

وی ادامه داد: در این زمینه برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در قالب کمیته تخصصی و کلینیک‌های مددکاری و مشاوره بتوانیم در بحث طلاق پیشگیری، کاهش و تثبیت را به سرانجام برسانیم.

رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور در رابطه با بحث مراکز ماده ۱۶ معتادان گفت:‌ قرار شده کمیته کشوری در این زمینه تشکیل شود تا در آن گروه نظارتی تخصصی بر کار ورود کرده تا از این طریق آمار ورودی‌های معتادان به این مراکز کم کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.