, ,

انتقال ۷۰۰ مددجو به مراکز سعیدآباد و خاوران

انتقال ۷۰۰ مددجو به مراکز سعیدآباد و خاوران
مرکز بهاران با ظرفیت بالغ بر ۲ هزار نفر آماده پذیرش مددجویان داوطلب از تمامی مراکز بهبودی هستند/مددجویانی که در طرح اخیر ساماندهی معتادان متجاهر جذب می شوند،پس از طی دوره در صورت تمایل و به شکل کاملاً داوطلبانه امکان حضور در مراکز بهاران را دارند.
معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران با اشاره به طرح اخیرساماندهی و جذب معتادان متجاهر در پایتخت گفت: قرار است تا ۷۰۰نفر از مددجویان به مراکز بهبودی سعیدآباد جاجرود و خاوران منتقل شوند.
به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری مهر،مجتبی عبدالهی با تاکید بر لزوم حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی و ساماندهی این افراد در مراکز بهبودی اظهار کرد: طی روزهای گذشته طرح جذب و ساماندهی ۳۳۰۰ معتاد متجاهر در دستور کار قرار گرفت و قرار است تا با اتمام مراحل جذب اقدامات مربوط به بهبودی طی روزهای آینده آغاز شود.وی گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از مجموع افرادی که در قالب طرح جذب می شوند، ۷۰۰ نفر به مراکز بهبودی سعیدآباد جاجرود و خاوران منتقل و ۲۶۰۰ نفر نیز در مرکز فشافویه وابسته به سازمان بهزیستی مستقر می شوند.معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به ظرفیت مراکز بهاران برای پذیرش مددجویان بهبودیافته عنوان کرد: در حال حاضر، ۲۳ مرکز بهاران با ظرفیت بالغ بر ۲ هزار نفر آماده پذیرش مددجویان داوطلب از تمامی مراکز بهبودی هستند.

عبدالهی ادامه داد: مددجویانی که در طرح اخیر ساماندهی معتادان متجاهر جذب می شوند، پس از طی دوره بهبودی در صورت تمایل و به شکل کاملاً داوطلبانه امکان حضور در مراکز بهاران را دارند.

وی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت مرکز کارآفرینی اتحاد نیز گفت: در حال آماده سازی مرکز مذکور هستیم اما به دلیل یک سری از مشکلات نمی توان زمان دقیقی را برای بهره برداری از این پروژه اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری مهر