, , ,

دانشگاه بجنورد مربی پیشگیری از اعتیاد برای مدارس خراسان شمالی تربیت کرد

کارگاه تربیت مربیان پیشگیری از اعتیاد برای مدارس خراسان شمالی برای نخستین بار مربی پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه بجنورد برگزار شد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، به نقل از پایگاه خبری «دانشجویان بیدار»، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد گفت: بر مبنای آمارهای ارائه شده دغدغه تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد محرز شد و طی تفاهم نامه ای با وزارت کشور و آموزش وپرورش مقرر شد که مربی پیشگیری اولیه اعتیاد در استان ها تربیت شود که این کارگاه ها به مدت ۱۶ ساعت برای ۵۵ معلم رشته های مشاوره- راهنمایی،علوم اجتماعی، روان شناسی، تربیت بدنی و بهداشت برگزار می شود.

حمید درودی با بیان این که آشنایی با مواد مخدر، پیامدها، عوامل خطر و محافظت کننده های پیشگیری از اعتیاد، روش های نوین پیشگیری از اعتیاد و طراحی مداخلات برای پیشگیری از اعتیاد از سرفصل های آموزشی این کارگاه دو روزه است، عنوان کرد: مجری برگزاری این کارگاه دانشگاه بجنورد است و به شرکت کنندگان گواهی از سوی وزارت علوم و دانشگاه تهران اعطا می شود.

وی با اشاره به این که تا کنون دوره های متعددی برای اقشار مختلف استان برگزار شده است، گفت: ۴۰۰ مربی پیشگیری از اعتیاد در خراسان شمالی تربیت شدند و هدف این است که این مربیان مباحث مربوط به پیشگیری از اعتیاد را در نهادهای مربوطه شان پیگیری کنند و درخواستمان از معلمان  این است به مباحث کارگاه اکتفا نکنند  وخودشان دوره های آموزشی را پیگیری کنند و برای دانش آموزان و  والدین آن ها این دوره ها را برگزار کنند.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه بجنورد تصریح کرد: استادان گروه مشاوره دانشگاه بجنورد و دانشگاه علوم پزشکی استان از مدرسان این کارگاه بودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.